Акција ”У туђим ципелама” у оквиру ”Дечје недеље”

На један дан заменили смо улоге, ученици и запослени. Ово је шеснаеста година како ђаци обувају ципеле одраслих који раде у школи. Акција „У туђим ципелама“ у матичној школи била је 7. октобра, а у објекту на Ченеју 8. октобра 2019. године. У градској школи чак тридесет шест ученика заменило је своје наставнике у учионици, али и библиотекара, педагога, психолога, куварицу, мајстора и спремачице. На Ченеју је тринаест ученика успешно извело радне задатке мајстора, спремачица, психолога и својих наставника. Ђаци, као и сваке године, кажу да су уживали, али и схватили да није лако њиховим наставницима и осталим запосленима. Неки су се упознали с пословима који ће можда бити њихов будући позив, док су други закључили шта сигурно неће одабрати као своје занимање. На забаван начин и овај пут с ђацима је успешно изведена активност из програма професионалне оријентације осмишљена и организована од стране психолога школе. Мишљење је свих одраслих који су на један дан с пуним поверењем поверили ученицима своје радне обавезе да су ђаци показали висок ниво одговорности, способности и зрелости.

Вести, Летопис 2019/20