ТЕМАТСКИ ДАН „У ТУЂИМ ЦИПЕЛАМА“

Током Дечје недеље, и ове године у оба објекта наше школе имали смо тематски дан „У туђим ципелама“, ученици седмог и осмог разреда нашли су се у ципелама запослених, у матичној школи 10. октобра а на Ченеју 11. октобра 2024. године. За успешну реализацију ове активности потребно је много труда и припреме од стране ученика, њихових наставника, педагога, библиотекара, мајстора, спремачица и психолога школа, Светлане Стојшин, која ју је осмислила и сваке године је организује са новом генерацијом ученика. Овај пут укупно 65 ученика замењивало је 34 запослена у школи (52 ученика у градској школи и 13 у издвојеном објекту на Ченеју). Ђаци, као и сваке године, кажу да су уживали, али и схватили да није лако њиховим наставницима и осталим запосленима. Неки су се упознали с пословима који ће можда бити њихов будући позив, док су други закључили шта сигурно неће одабрати као своје занимање.

Вести, ЂАЧКИ КУТАК, Летопис 2024/25