Обавештење за родитеље који уписују децу у I разред школске 2019/2020. године

Поштовани родитељи,

Обавештавамо вас о новини која поједностављује процедуру административног дела уписа у први разред.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је обезбедило нови софтвер (еУПИС) који се користи за упис у приви разред свих основних школа у Републици Србији.

Министарство је путем наведеног софтвера, у сарадњи са Мнистарством за државну и локалну самоуправу и Минстарством унутрашњих послова, обезбедило да се документа попут Извода из матичне књиге рођених и доказа о пријави пребивалишта за ученике прибављају електронским путем, у скалду са Законом о електронској управи („Службени гласник РС“, број 27/18).

Да би се успешно приступило апликацији неопходно је да родитељи приликом уписа школи доставе следеће податке:

• име и презиме детета;
  • ЈМБГ детата;
  •  име и презиме родитеља / другог законског застуника детата;
  • ЈМБГ родитеља / други законски застуник детата.

И поред наведеног, родитељи, односно други законски заступници детета, наведена документа могу и даље по свом избору да достављају школи у папирној форми.

Управа школе