Упис деце у први разред у школској 2018/19. години

Ове године у обавези су да се упишу у први разред деца рођена 2011. и до 1. марта 2012. године. Упис будућих првака почиње 2. априла и трајаће до краја маја 2018. године сваког радног дана од 8 до 18 сати. Изузетно, за време пролећног распуста, (2 – 5. априла 2018. године од 8 до 14 сати). Родитељи који имају дете за полазак у школу неопходно је да у наведеном периоду што пре дођу до школе, предају документа за упис и закажу термин за тестирање – процену спремности детета за полазак у први разред, код педагога и психолога.

Документација неопходна за упис деце у први разред:
– Извод из матичне књиге рођених за дете, не мора да буде нов; може и старији од шест месеци (предати фотокопију, оригинал дати на увид)
– Доказ о пребивалишту (фотокопија личне карте / пријава пребивалишта у МУП-у / уговор о власништву стана на адреси која територијално припада реону школе)
– Потврда о зравственом прегледу детета (може накнадно да се донесе)
– Уверење о завршеном предшколском припремном програму. Оригинал се предаје школи. (Обично се уверење добија касније, у јуну у вртићу, али га треба накнадно обавезно донети.)