IX Међународна Смотра читалаштва “Читалићи” 2021. “Да би имао пријатеља, мораш бити пријатељ”

На IX смотри читалаштва која је одржана 29. маја 2021. у Алексинцу, ученици наше школе, Георгији Добрић I2 разреда, ментор Јовица Милошевић, координатор школског тима Оливера Шебек, додељена је награда за освојено I место у категорији “Креативци” (републички ниво).

На смотри су присуствовали ученици из свих крајева Србије заједно са својим менторима и координаторима где су имали прилике да упознају писце и песнике, као и да представе своје школе (у виду штандова) и такмиче се у категорији “Гласници”. На штандовима су се могле уочити лутке-ликови из књига, читалачки дневнци, текстови и стихови, измаштани костими, пријатељски поклони, промовисала се књига.

“Да до неба могу стићи, знају само Читалићи!”

Владислава Добрић V2

Вести, Летопис 2020/21