Свечано проглашење победника фото и литерарног конкурса

У холу ОШ „Иван Гундулић“ 10.12.2019. одржана је завршница и свечано проглашење најбољих радова фото и литерарног конкурса.

Овај, трећи по реду конкурс везали смо за обележавање 210 година постојања наше школе.

Ученици, учитељи и наставници већи део дана проводе у школи. Школа као установа у којој се ђаци образују, уче, друже се, такмиче се, учествују у разним акцијама и пројектима и исказују своје таленте постала им је као  друга кућа. Али, да ли је баш увек воле, да ли би нешто у њој променили, какве би новине унели да би им било лепше, да би лакше учили, да би се боље дружили? На та питања покушали су да одговоре у својим литерарним радовима на тему „Школа из маште“.

Жири у саставу: Светлана Стојшин, психолог, Драгана Пенезић и Оливера Шебек, наставнице српског језика, имао је веома тежак задатак да од мноштва радова издвоји оне који су одговорили на тему, који су најкреативнији, стилски најбоље уобличени и граматички и правописно исправни.

И, ево резултата:

• У млађој категорији једина, без конкуренције, била је Владислава Добрић, ученица IV 2 учитељице Драгане Видић, али је сасвим заслужено за своју песму освојила Прво место.
  • У категорији старијих ученика жири је после дугог већања доделио чак ШЕСТ похвала:

Специјалну похвалу за учешће на конкурсу добија Сузана Богосављевић, ученица V 1.

Такође похвале за учешће и радове који се својим квалитетом издвајају додељујемо : Елени Зиројевић из V 2, Вуку Вуковићу из VI 2 и  Василију Поњевићу из VIII 2 одељења.

Још два ученика се издвајају својим оригиналним приступом теми. То су Милица Шилић, ученица VIII 2 и Вукашин Тошић, ученик V 1.

• Најбољи су:

Треће место је припало Ивани Грујић из VIII 2.

Друго место освојио је Доротеј Мајкић из VI 2.

И на крају као најкомплетнији издвојио се састав Петре Свирчев, ученице VIII 2.

Кад нисмо у школи, кад завршимо све обавезе око домаћих задатака, одлазака у школице страних језика и на тренинге, остаје нам мало слободног времена. Е, то ја била тема нашег фото конкурса – СЛОБОДНО ВРЕМЕ, како га користимо, шта волимо да радимо, како га квалитетно проводимо. Фотографије су заиста забележиле различите моменте, заледиле тренутке шетње, пењања на дрвеће, игре са друговима, дружење са родитељима на игралиштима, играње игрица на компјутерима, уживања у колачима и кафи…

Приспело је 40 фотографија које су оцењивали учитељи и наставници из наше школе, ученици – представници Ђачког парламента и наши пријатељи из ОШ „Светозар Марковић“ из Краљева са којима смо започели дивну сарадњу кроз многе активности.

Кад смо збројили све бодове, видели смо да је не само тема, већ и квалитет фотографије утицао на пласман.

• У млађој категорији имали смо два учесника из одељења II 3, учитељице Лидије Фурдек. Њихове фотографије се издвајају изузетним квалитетом. По броју бодова друго место је припало Николи Ђорђевићу.
  • Прво место је освојила Лорена Лештар из истог одељења
  • И одрасли су се укључили у наш фото-конкурс и приказали нам како они виде ову тему, шта воле да раде и како проводе ретке тренутке слободног времена.

Треће место је освојио наш учитељ Јовица Милошевић за фотографију са путовања.

Друго место је припало Светлани Стојшин, нашем психологу за прелепу фотографију насталу у Словенији која приказује пењање на вештачку стену.

Прво место је припало Оливери Шебек, наставници српског језика и заљубљенику у књиге, слаткише и фотографије.

• У категорији старијих ученика учествовало је њих деветоро: Петра Свирчев, Санела Цветковић, Ивана Грујић, Александар Грујић, Вукашин Јевђић, Драган Радосављев, Атанасије Игњатов, Ана Марија Ливерпул и Лидија Гавриловић.

По оцени многобројног жирија Треће место је припало  Ивани Грујић, ученици VIII 2 за фотографију која је мало кога оставила равнодушним.

Друго место је освојила Петра Свирчев из VIII 2 за дивну фотографију на којој се види како родитељи и деца могу квалитетно да се друже и активно проводе слободно време.

Прво место припада Атанасију Игњатову за фотографију авантуристичког пењања на дрво.

Сви остали учесници конкурса добијају похвалнице.

Све награђене радове моћи ћете ускоро да видите и прочитате у нашем Е-часопису „Гундулићи“.

До неких нових конкурса и сусрета држите очи широм отворене, упијајте свет око себе и ако вам се нешто учини занимљивим слободно шкљоцните. Видимо се следеће године.

Оливера Шебек