Наша срца куцају у истом ритму

Свет лукарства је свет препун маште. Дете се у луткарском свету обогаћује спознајно и емоционално. Луткарска сценска уметност оплемењује свет и важан је елемент образовања и васпитања и незаобилазна је у стицању социјалних, културних, етичких и естетских вредности.
Међуокружна луткарска смотра „Наша срца куцају у истом ритму” први пут је одржана 2011/12. године и од тада је на Смотри учествовао велики број школа и преко хиљаду ученика.
На овогодишњој Смотри, одржаној 11. 5. 2018. године у ОШ „Марија Трандафил” у Ветернику, ученици и учитељи наше школе освојили су запажене награде:
Луткарска представа „Мрави и цврчак” у режији учитељице Лидије Фурдек освојила друго место за режију и прво место за најбољу музику.
Ученици учесници: Хана Кочић, Невена Козомара, Лука Бугарски, Смиљана Савић, Огњен Јандрић, Огњен Лакић, Огњен Игњатовић, Марија Лемајић, Ленка Опачић, Теодора Георгијевић, Ана Јаковљевић, Тамара Пешић, Коста Сајенковић, Теодора Рагаји, Лена Петровић, Теа Радак и Сузана Богoсављевић.
Луткарска представа „Себични џин” у режији учитељице Веселe Мачкић освојила је друго место за најбољу сценографију.
Ученици учесници: Стефан Малетић, Ленка Влаовић, Теодора Стевановић, Анастасија Шашић, Маша Секулић, Алекса Ђукић, Драгана Панић и Тамара Силбашки.
Честитамо ученицима и наставницима на освојеним наградама!!!

Вести, Летопис 2017/18