Наши мали уметници у посети академском сликару и графичару Драгану Вишекруни у пројекту Силицијумска емоција

Осамнаест ученика нижих разреда Основне школе ,,Иван Гундулић” из Новог Сада часове ликовног провели су као прави уметници, у једном од атељеа на Петроварадинској тврђави. Уз менторство сликара, на слободну тему и техником коју су сами изабрали, стварали су мала уметничка дела, која ће бити обједињена у пројекат ,,Силицијумска емоција”.

Погледај прилог

Радио-телевизија Војводине http://www.rtv.rs
Сервис одложеног гледања и слушања: http://media.rtv.rs

У понедељак, 14. 5. 2018. осаманаесторо ученика нижих разреда наше школе, а то су: Милена Спасојевић (I/1), Маријана Брчић и Нада Лучић (I/2), Матеја Јовановић и Миа Могин (I/3), Лена Крстић и Лана Жагар (II/1), Анђела и Сара Апостоловић (II/2), Катарина Игњатов и Софија Габдракипова (III/1), Елена Зиројевић и Ања Поповић (III/2), Глеб Габдракипов и Андреј Вуцеља (IV/1) и Бојана Стефановић и Ленка Месарош (IV/2), имали су прилику да учествују у изради ликовних уметничких дела у сарадњи са сликарем и графичарем Драганом Вишекруном који их је позвао у свој атеље на Петроварадинској трђави. Ученици су користили ликовну технику по избору и могли да сликају шта желе. Сликар Драган назвао је овај пројекат „Силицијумска емоција“ и припремао га три године. Жеља му је да кроз неискварено дечје стваралаштво подсети на последице радиоактивног загађења природе проузрокованог НАТО бомбардовањем. Целина треба да зрачи уметничком вибрацијом као одговором на оно што нам се догодило. Он ће радове наставити да ради док не добију облик који је замислио да би на крају име сваког детета стајало уз име овог познатог сликара. С друге стране, деца су добила прилику да виде како изгледа права галерија, како ради прави сликар а да притом развијају машту и креативност, прошире видике, стекну искуство и науче нешто ново. Након сликања, ученици су могли да се послуже укусном ужином коју је сликар спремио за њих. Подршку пројекту пружиле су учитељице Тања Јосимовић и Александра Пилиповић.

Вести, Летопис 2017/18