Обавештење за ученике осмог разреда и њихове родитеље

У петак, 7. априла, и у суботу, 8. априла 2017. године, обавиће се пробно завршно тестирање ученика осмог разреда по следећем распореду:

• петак – пробни тест из математике (12.00 – 14.00 сати);
  • субота – пробни тест из српског језика (9.30 – 11.30 сати)
  • субота – пробни комбиновани тест (12.00 – 14.00 сати).

У суботу ученици треба да дођу у школу најкасније у 9.15 сати.

Место одржавања пробног завршног испита у петак ће бити за ту прилику предвиђене учионице, а у суботу фискултурна сала.

Сваки ученик седи сам у клупи која је обележена редним бројем који одговара редном броју са збирног списка ученика.

(На  полагању завршног испита  ученик мора код себе  имати оверену ђачку књижицу са залепљеном фотографијом, а на пробном не мора.)

За рад на пробном завршном испиту неопходно је понети:

1. за математику – графитну оловку, хемијску оловку, гумицу, троугао, лењир и шестар;
  2. за српски језик – графитну оловку, хемијску оловку и гумицу;
  3. за комбиновани тест – графитну оловку, хемијску оловку и гумицу.

Од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари се пре почетка тестирања обавезно одлажу на за то посебно одређено место.

Пробни испит је прилика да се ученици упознају са редоследом корака, обавезама и правима у вези са завршним испитом.

На пробном испиту ученици ће имати прилику да виде за њих непознате задатке и да провере своје знање у одређеној области предмета.

Резултати  завршног испита се не претварају у оцене  и не служе за оцењивање ученика.

Те резултате наставници ће користити у планирању активности за даље припремање ученика за завршни испит.